Gabinet stomatologiczny

Zapraszamy Państwa do dobrze wyposażonego gabinetu stomatologicznego.

Unity posiadają końcówki ze światłowodami oraz skalery ultradźwiękowe do usuwania kamienia nazębnego. Na wyposażeniu jest piaskarka do usuwania nalotów nazębnych, najlepszy i bezpieczny punktowy aparat RTG, laser biostymulacyjny, nowoczesny sprzęt endodontyczny. Posiadamy piaskarkę abrazyją umożliwiającą doskonałe i bezbolesne leczenie zębów (zalecane u dzieci). Stosujemy najlepsze matriały czołowych światowych firm.

WIZYTA KONTROLNA JEST BEZPŁATNA. Dajemy GWARANCJĘ na nasze usługi.

Bezbolesne leczenie i usuwanie zębów

W naszym gabinecie używamy najlepszych i sprawdzonych środków znieczulających, umożliwiających bezbolesne leczenie i usuwanie zębów. Dysponujemy strzykawkami bezigłowymi, karpulami do znieczuleń śródwięzadłowych oraz żelem zanieczulającym miejscowo. Stosujemy również, zwłaszcza u dzieci alternatywne urządzenie w stosunku do konwencjonalnych kątnic, jakim jest piaskarka abrazyjna umożliwiająca opracowanie ubytku bez pomocy wiertła.

Protetyka

Proponujemy Państwu wszelkiego rodzaju stałe oraz ruchome uzupełnienia protetyczne: korony i mosty porcelanowe na metalu, na złocie oraz na cyrkonie; korony pełnoceramiczne bezmetalowe; mosty ceramiczne na podparciach szklanych; licówki porcelanowe i kompozytowe; protezy zwykłe oraz na miękkim podłożu; protezy szkieletowe, protezy szkieletowe na zatrzaskach; protezy silikonowe, protezy elastyczne; protezy bezklamrowe; wkłady koronowo - korzeniowe; naprawę protez i wiele innych prac.

Wypełnienia kompozytowe i porcelanowe

W gabinecie stosujemy wypełnienia kompozytowe najlepszych firm światowych, charakteryzujące się doskonałą kosmetyką oraz wytrzymałością, uwalniające fluor, wypełnienia zawierające dodatki ceramiczne, jak również pełnoceramiczne wypełnienia typu inlay, onlay. Większe wypełnienia wzmacniane są tytanowymi ćwiekami okołomiazgowymi.

Stomatologia dziecięca

Kontakt dziecka z gabinetem stomatologicznym powinien zacząć się już od najmłodszych lat. Profilaktyka polega na stosowaniu u dzieci żeli fluorowych lub lakierów u starszych dzieci. W zębach stałych stosuje się lakowanie lub pokrywanie bruzd specjalnymi preparatami. Ważne są kontrole ortodontyczne często przy okazji wizyty. Do leczenia próchnicy oprócz konwencjonego sprzętu stosujemy piaskarkę abrazyjną, która umożliwia leczenie bez bólu. Oczywiście można stosować też znieczulenia. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do dziecka, co ułatwia nam długa praktyka leczenia dzieci. Zawsze warto zacząć od wizyty kontrolnej.

Profilaktyka fluorkowa

“Lepiej zapobiegać niż leczyć” dotyczy oczywiście też jamy ustnej, w tym zębów. Stosujemy więc wszystkie metody zapobiegania próchnicy zębów, zaczynając od podniesienia wiedzy na temat higieny jamy usnej, przez wybór past, szczoteczek do zębów, płukanek, nici, preparatów do domowej profilaktyki itd., a kończąc na zabiegach wykonywanych u pacjenta takich jak:lakowanie bruzd, lakierowanie, żelowanie, piaskowanie zębów, itd.

Lakowanie zębów

Po pojawieniu się zębów stałych warto wykonać zabezpieczenie ich przed szkodliwymi czynnikami w jamie ustnej. W tym celu wykonuje się lakowanie zębów trzonowych i przedtrzonowych. Stosujemy również inne preparaty wypełniające bruzdy zębowe bez konieczności wytrawiania szkliwa zębów. Na wszystkie powierzchnie zębów mlecznych oraz stałych stosujemy żele i lakiery fluorowe.

Stomatologia kosmetyczna

W praktyce stomatologicznej dbamy szczególnie o estetykę zakładanych wypełnień oraz uzupełnień protetycznych.

Stosowane materiały są więc najwyższej jakości oraz dają doskonały efekt kosmetyczny. Kosmetykę poprawiają również zabiegi piaskowania zębów  i usuwania kamienia i oczywiście wybielanie zębów.

Leczenie parodontozy

W leczeniu parodontozy stosujemy preparaty medyczne w postaci płukanek maści itd. Leczenie wspomagane jest laseroterapią oraz  wstrzykiwaniem do kieszonek preparatów likwidujących bakterie odpowiedzialne za zapalenia dziąseł i hamujących a nawet odbudowujących strukturę tkanek okołozębowych.

Usuwanie kamienia nazębnego i nalotu

Do usuwania kamienia nazębnego używamy skalera ultradźwiękowego o regulowanych parametrach mocy i strumienia płynu. Jest to urządzenie bezpieczne, nie powodujące uszkodzenia dziąsła. Systematyczne usuwanie kamienia nazębnego  i nalotu jest niezbędne w zapobieganiu stanom zapalnym dziąseł, przyzębia oraz parodontozie. Nalot usuwany jest przy pomocy piaskarki klinicznej, co jest bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Stosujemy również specjalne pasty do polerowania zębów.

Wybielanie zębów

W gabinecie naszym stosujemy najlepsze materiały służące do wybielania zębów. Są one przede wszystkim bezpieczne dla szkliwa. Wybielanie odbywa się z użyciem najlepszego systemu wybielającego na świecie przy użyciu lampy POLUS ADVANCED ULTRA. Wybielamy również martwe, mocno przebarwione zęby. Po wybielaniu zęby są odpowiednio zabezpieczane.

Znieczulenia

W naszym gabinecie stosujemy w trakcie leczenia znieczulenia miejscowe podawane zarówno przy pomocy karpul jak również strzykawką bezigłową. Do znieczulenia błony śluzowej używamy żelu znieczulającego. Wykonujemy równiez znieczulenia śródwięzadłowe redukujące znacznie ilość wprowadzanego środka znieczulającego. Stosujemy przeparaty bezpieczne i sprawdzone, znanych  światowych producentów. Odpowiednie rodzaje znieczuleń  umożliwiają  znieczulenie zębów u kobiet ciężarnych, matek karmiących oraz osób z chorobami serca.

Laseroterapia

Laser biostymulacyjny stosuje się w stomatologii przy podrażnieniach, zapaleniach miazgi, nadwrażliwości zębów, ma częste zastosowanie w zapaleniach dziąseł i przyzębia, w leczeniu parodontozy. Stosowany jest również po ekstrakcjach zębów, w stanach zapalnych, w leczeniu suchego zębodołu, przy krwawieniu, w zapaleniach zatok szczękowych, a także w przypadku opryszczki, leczeniu aft, w szczękościsku, itd.

Odbudowa zębów

Przeprowadzamy rekonstrukcje nawet mocno zniszczonych i złamanych zębów przy użyciu najlepszych materiałów i systemów.

Nasza oferta

Stomatologia

Zapraszamy Państwa do gabinetu stomatologicznego wyposażonego w nowoczesny sprzęt najwyższej jakości.

Pedriatria

Zapraszamy dzieci do dobrze wyposażonego gabinetu pediatrycznego. Zapewniamy miłą, fachową i rzetelną poradę medyczną.